Finansal Astroloji

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına yan veren bir araç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda gestaltlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kadar şahsi bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında doğru adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve tarik gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arsa aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içre hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına yan veren bir disiplindir. Zaman dahi insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim rabıta göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle doğum haritası yorumlamak, şahsiyet analizi edinmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirlik astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en taban görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve yerine göre hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinlikle bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan çokça bilim sahibi geçmek istiyorsanız, birhayli terimle karşılaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine göre belirlenir ve birhayli kişiye göre şahsiyet ve gelecekteki olaylar için bilim verebilir.

  2. Arslan Burcu: çoklukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar derunin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Doğum haritasında Ay’ın evetğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin hissî yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kadar evetşfakat şekline bellik fiyat.

Burç yorumlaması için çok çokça bilim sahibi geçmek derunin, astroloji terminolojisine aşina geçmek önemlidir.

Fehva Medlulı
Doğum haritası Bir kişinin doğum anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilim verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere bellik edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkonuimlere bellik edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, doğru bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ati tahmini ve elan katı çok konu için bilim verme dair enikonu değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın